top of page
IMG_2939.jpg

מגמות הלימוד

אודות בית הספר > מגמות הלימוד

מגמת אומנויות העיצוב (8 יח"ל)

אמנויות
אמנות שימושית.png

לימוד מקצועות העיצוב בבית הספר התיכון מקנה לתלמידים ידע על העולם החזותי, כלים להבנת השפה החזותית ואמצעים ליישומה בעבודה היצירתית.

תהליך ההוראה חושף את התלמיד לתהליך של חקר במגוון נושאים, שבמהלכן הוא מזהה בעיה, מגדיר אותה, אוסף מידע רלוונטי ומנתח אותו. כל זאת, תוך טיפוח ושמירה על הסגנון האישי, הייחודי של כל תלמיד ותלמידה.
תכני הלימוד באים לידי ביטוי בארבעה תחומים:

יצירות אומנות, אדריכלות ועיצוב, הדגמים והצורות המרכיבים את העולם החזותי.

היבט טכנולוגי:

התמודדות עם בעיות עיצוב, בעבר ובהווה, מאפשרת לנתח ולהסיק מסקנות על מנת להבין את התפתחות העיצוב במאה העשרים ואחת.

למידת הפרספקטיבה ההיסטורית, נועדה לשקף את טבעו המורכב של תחום העיצוב ולחשוף את היבטיו השונים ואת קשרי הגומלין ביניהם, כדוגמת: הקשר בין מרכזי העשייה, תהליכי העיצוב, הטכנולוגיה והחומרים לבין שיקולי תפקודו של המוצר, המושפעים מאספקטים כלכליים, פוליטיים, חברתיים, רעיוניים ואסתטיים.

 

התמחות: עיצוב גרפי

טו"ב - (טכנאות ובגרות) מערכות הספק ובקרה
(10 יח"ל)

טוב
חשמל.png

הלימודים במגמה מעניקים לבוגריה בסיס ידע רחב בתחום הנדסי מרתק ומאתגר המתחדש ללא הרף. לימודים אלה מעניקים להם את הידע הדרוש לקבלת רישיון חשמלאי מוסמך או חשמלאי מעשי (בהתאם למספר יחידות הלימוד הנצברות בבחינות הבגרות במקצועות החשמל), רישיון המאפשר להם לעסוק בתחום מבוקש בשוק העבודה.

 

הלימודים במגמה מהווים תשתית ללימודים אקדמיים (לבעלי תעודת בגרות) וללימודי המשך לדיפלומת טכנאי ולדיפלומת הנדסאי (י"ג-י"ד). במסלול זה משלימים התלמידים  את ההשכלה הנדרשת לצורך קבלת רישיון חשמלאי טכנאי וחשמלאי הנדסאי בהתאמה.

במסגרת לימודי תכנית טו"ב, תלמידי בית הספר המסיימים את לימודיהם בהצלחה זכאים הן לתעודת בגרות והן לתעודת טכנאי. בוגרי המגמה בתיכון ובמכללות לטכנאים והנדסאים מבוקשים מאוד לשיבוץ במערך הטכנולוגי בצה"ל.

 

במסגרת  לימודי ההתמחות - מערכות הספק, פיקוד ובקרה' אנרגיה מתחדשת, חשמל חכם (בית חכם), מכין התלמיד פרויקט בו הוא בונה דגם המדמה מערכת מבוקרת הכוללת את מערך הבקרה הדרוש לפעולתה, תוך כדי שימוש ברכיבי פיקוד ובבקרים מתוכנתים. בעבודתו הוא מביא לידי ביטוי את הידע שצבר במערכות הספק, בהמרת אנרגיה ובמערכות פיקוד ממוחשבות.

 

בהתמחות מערכות הספק פיקוד ובקרה הנושאים הנלמדים הם: המרת אנרגיה, בקרה ומערכות ממוחשבות ומערכות הספק. הלימודים במגמה מורכבים מלימוד עיוני ולימוד התנסותי.

מגמת תיירות ופנאי (5 יח"ל)

תיירות
תיירות.png

התיירות במאה ה-21 היא ענף כלכלי חשוב ביותר בעולם ובישראל. הפוטנציאל התיירותי הגבוה של ישראל כולל מגוון אתרים היסטוריים, דתיים, תרבותיים בשילוב עם אקלים ים תיכוני ונוף אנושי ייחודי במדינה מתקדמת. תכנית הלימודים עדכנית לתהליכים העולמיים של התפתחות מואצת לתיירות ובתרבות הפנאי בעידן הגלובליזציה.

מה כוללים הלימודים?

התלמידים לומדים להכיר את המאפיינים התיירותיים, תיירות נכנסת, ניהול השיווק התיירותי, לימודי הפנאי, תכנון תיירות, וכן את ארצות התיירות, ניהול וייעוץ תיירותי במשרד נסיעות, ניהול חשבונות, הזמנות וקבלת אורחים במלון, ניהול מלונאי ויישומי מחשב בבתי מלון ובתיירות.

הלימודים במגמת תיירות מהווים בסיס להמשך לימודי תעודה מקצועיים נוספים.

מגמת הנדסת תעשייה וניהול (10 יח"ל)

תעשייה וניהול
הנדסת תעשייה וניהול.png

מטרת המגמה לאפשר לבוגר לקבל ידע, מיומנויות והרגלים שיקנו לו תחומי עניין מגוונים, ולהיות בעל יכולת לממש תחומים אלו.

הלימודים במגמה מפתחים אצל בוגריה הבנה וידע של תהליכים המתרחשים בארגונים תעשייתיים, כמו גם בארגונים נותני שירות.
לימודים במגמה מקנים ללומדים ידע והבנה של תהליכים בתעשייה יחד עם כלי ניהול הנדרשים להובלת תהליכים אלו. התלמידים לומדים פונקציות של תכנון, ניהול ובקרה של הייצור ושרות, ולומדים להשתמש בכלים לשיפור ביצועים ולניהול האיכות.

מה כוללים הלימודים?

מקצועות הלימוד משלבים נושאים הנדסיים: תכנון וניתוח תהליכים, הנדסת ארגון ושיטות, ניהול איכות וניהול מערכות ייצור ונושאי רקע כגון: יסודות בניהול התפעול, סטטיסטיקה, כלכלה הנדסית.

לימודי ההתמחות במגמה

התלמידים מתמחים במקצוע “ניהול הייצור” במקצוע ההתמחות שלהם הם לומדים רזי הנדסת הייצור וניהולו ומבצעים פרויקט גמר צמוד תכני הלימוד בארגונים בהם הם חוקרים כיצד נושאי הלימוד של התמחותם מקבל ביטוי הלכה למעשה. כחלק מעבודת החקר שלהם הם מסיקים מסקנות ואפילו מביאם הצעות לשיפור הממצאים.

למה זכאים הבוגרים?

בוגרי המגמה הזכאים לתעודת בגרות יוכלו להמשיך את לימודיהם במוסדות להשכלה גבוהה והם יוכלו גם להמשיך את לימודיהם לתואר טכנאי או הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות “מערכות תפעול".

מגמת סייבר גיאוגרפיה (5 יח"ל)

סייבר גיאוגרפיה
סייבור גאוגרפיה.png

תכנית הלימודים המחייבת ב"גאוגרפיה אדם וסביבה" כוללת מגוון סוגיות נבחרות בנושאים הבאים:
הגאוגרפיה של ארץ ישראל, הגאוגרפיה של המזרח התיכון, הפיתוח והתכנון המרחבי, כדור הארץ והסביבה, האדם במרחב החברתי תרבותי, נתי"ב – ניתוח תופעות יסוד ותהליכים גאוגרפיים במרחב הגלובלי.
בחינת הבגרות החיצונית כוללת כ- 60% מנושאי הלימוד: הגאוגרפיה של ארץ ישראל, הגאוגרפיה של המזרח התיכון ונתי"ב. 40% הנותרים מהווים תכנית הערכה בית ספרית וכוללים את לימוד תחומי ההתמחות: הפיתוח והתכנון המרחבי או כדור הארץ והסביבה או האדם במרחב החברתי תרבותי.

במסגרת "החממה הפדגוגית" שולב מסלול חדש לבגרות סייבר גאוגרפי בתחום הדעת "גאוגרפיה – אדם וסביבה". מסלול זה הינו מסלול חדשני ועוסק בתחום מערכות המידע הגאוגרפיות  (GIS
 

  • ביצוע בחינה מתוקשבת

  • ימי סיור למגמת "גאוגרפיה – אדם וסביבה"

מגמת ניהול עסקי (10 יח"ל)

ניהול עסקי
ניהול עסקי.png

מגמת "ניהול עסקי" מקנה לבוגריה השכלה רחבה בהבנת הארגון, ניהולו ומקומו במשק הכלכלי, תוך כדי שימת דגש על משאבים מרכזיים בארגון: תחום ניהול משאבי אנוש והתחום המסחרי והפיננסי.
מקצועות הלימוד של המגמה משלבים נושאי רקע שונים היוצרים אצל הלומד ראייה הוליסטית של תחום הניהול העסקי. בין מקצועות הלימוד נכללים: חשבונאות, התנהגות צרכנים, תקשורת שיווקית ופעילותה של המערכת השיווקית בכלל ובעידן הטכנולוגיה המתקדמת בפרט תורת המינהל, תרבות ארגונית, יחסי עבודה וניהול משאבי אנוש.
חלק מהתמחויות אלה מוכרות בשוק העבודה ומזכות את הבוגרים בסיווג מקצועי מתאים. מטען הידע הרחב שנרכש על ידי הבוגרים, מאפשר להם המשך לימודים באקדמיה בתחומים: כלכלה וניהול, מינהל עסקים, שיווק, חשבונאות, ניהול משאבי אנוש, ייעוץ ארגוני ועוד.

תחום ההתמחות במגמה הינו חשבונאות.

תחום זה הוא אחד המקצועות המבוקשים ביותר בפרט בשנים האחרונות. ההתמחות מכשירה את התלמידים לחברה שבה ישתלבו כבוגרים, מתוך אמונה שהלומד נמצא במרכז העשייה החינוכית ולכן יש להקנות לו סביבה חינוכית מעניינת, מאתגרת, מפעילה את הדמיון ומעוררת סקרנות.נושאי לימוד בחשבונאות מכינים את הלומד להתנהלות נבונה בתחומי הכלכלה והחברה.

 

מה כוללים הלימודים?

לימודי חשבונאות הם לימודים אינטגרטיביים המשלבים ידע מקצועי בחשבונאות עם ידע שימושי מתחומים שונים: כלכלה, בנקאות, תמחיר, מימון והשקעות, מסחר, יחסי עבודה, זכויות העובד, חובות אזרחיות, יישומי מחשב בתחום החשבונאות ועוד.

למה זכאים הבוגרים?

בוגרי המגמה זכאים לסיווג מקצועי (מטעם משרד הכלכלה) סוג 2 בהנהלת חשבונות, סווג שפותח בפניהם אפשרות לעבוד כמנהל חשבונות בארגונים שונים או להמשיך בלימודים על-תיכוניים לקראת קבלת דיפלומה בחשבונאות וחשבות שכר מטעם משרד החינוך.

bottom of page